Mając dziecko należy odpowiednio o nie dbać. Należy poświęcać czas dawać miłość oraz łożyć na jego utrzymanie. Jednakże na świecie zdarzają się takie sytuacje, w których rodzić w sposób rażąc zaniedbuje dziecko poprzez nie płacenie alimentów.

Porady prawne w zakresie alimentacji

 porady prawne Porady prawne w tym artykule będą odnosić się do całokształtu postępowania alimentacyjnego. Przede wszystkim, aby płacić alimenty musimy pójść do rodzinnego sądu rejonowego znajdującego się w danym mieście. Adwokaci, którzy pracują w Pruszczu Gdańskiem twierdzą, że pozwy o łożenie alimentów na małoletnich są zróżnicowane. Wszystko dlatego, że zróżnicowane są żądane kwoty. Człowiek, który chce uzyskać alimenty na swoje dziecko powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze sąd przyzna nam żądaną kwotę. Wszystko zależy od drugiej strony. Ugoda jest w takiej sytuacji bardzo wskazana, jednak nie zawsze ma miejsce. Adwokat jest potrzebny wtedy, kiedy rodzic uporczywie uchyla się przedstawienia swoich prawdziwych dochodów. Najczęściej w takiej sytuacji pracuje na czarno i przez to zaświadczenie z urzędu skarbowego nie wykazuje jakichkolwiek dochodów. Mimo to, sąd przyzna alimenty, które rodzic ma obowiązek płacić. Nie zawsze jednak zdarza się tak, że płaci, co jest szkodliwe dla rozwoju dziecka. W takiej też sytuacji można iść do komornika. U komornika znajduje się dobry prawnik, od którego uzyskamy cenne porady prawne. Zadaniem instytucji komorniczej jest ściąganie długu.

porady prawne W międzyczasie można uzyskać zastępcze świadczenie, czyli fundusz alimentacyjny z urzędu miasta. Dłużnik zostaje wezwany na przesłuchanie i pisze oświadczenie o swoim stanie majątkowym. Również jego rodzice zostają obciążeni pewnymi konsekwencjami związanymi z długiem. Dług rośnie w miarę upływu czasu, a wraz z nim odsetki, dlatego też nie warto uchylać się od uporczywego płacenia alimentów. W takiej sytuacji nawet adwokat może nie pomóc. Tak samo pracodawca dłużnika może mieć problemy związane z ukrywaniem jego dochodów. Radca prawny z Pruszcza Gdańskiego twierdzi, że takie sytuacje się dzieją na masową skalę. Dłużnik nie płacący alimentów na rzecz swojego dziecka może być ścigany przez policję, a konsekwencjami tej sytuacji może być ograniczenie wolności na pewien czas. W każdym mieście jest punkt, w którym można uzyskać porady prawne w zakresie postępowania alimentacyjnego.

Najważniejsze jest dobre sporządzenie wniosku do sądu wraz z uzasadnieniem oraz kosztorysem utrzymania dziecka. Niestety wyegzekwowanie długu od dłużnika bywa bardzo trudne i niekiedy jest nieskuteczne.

Więcej informacji o profesjonalnych poradach prawnych można znaleźć na stronie: http://www.adwokat-grabowski.pl