Kasa fiskalna to urządzenie, dzięki któremu po wykonaniu usługi lub po sprzedaży towaru można wydrukować paragon fiskalny. Na paragonie znajdują się dane firmy, data dokonania transakcji, spis towarów/usług wraz z cenami, jak również informacja czy zapłacono kartą czy gotówką.

Markowa kasa mobilna

 kasa mobilnaParagon jest podstawą do reklamacji towarów, jak również jest niezbędny firmie – poza tym wykonuje się dobowe zestawienia sprzedażowe. Dawniej w użyciu były tylko kasy stacjonarne. Duże, solidne kasy stojące na ladzie zajmowały sporo miejsca i był z nimi problem w przypadku awarii prądu – nie dało się z nich korzystać. Poza tym w barze klient musiał płacić przy kasie, a nie przy stoliku, co z kolei z osobami pracującymi w terenie? Na szczęście i dla nich jest obecnie dobre rozwiązanie, które przygotowała firma Posnet – kasa mobilna to najlepszy produkt na rynku. Kasa mobilna jest o wiele mniejsza od tej stacjonarnej. Dzięki temu może stać na ladzie, ale można też ją nosić w kieszeni fartucha kelnerskiego, czy w torbie kiedy jedziemy do klienta. Kasa mobilna jest zasilana bateriami lub akumulatorami.

 kasa mobilnaWiele z nich można podłączyć kablem USB do komputera, czy ładowarki samochodowej. W ten sposób ma się pewność, że kasa zawsze będzie naładowana i gotowa do użycia. Kasy mobilne często wykorzystują lokalne gastronomiczne, salony kosmetyczne i fryzjerskie, budowlańcy, czy osoby pracujące na parkingach. Dzięki temu to sprzedający podchodzi z kasą do klienta, a nie klient do kasy. Mała rzecz, a zwiększa komfort klientów. Na co warto zwracać uwagę w przypadku zakupu takiej kasy? Na pewno podstawą jest to ile produktów można wrzucić do bazy. Na przykład salon fryzjerski zwykle nie oferuje więcej niż kilka, góra kilkunastu usług. Z kolei duże supermarkety mogą mieć tysiące produktów na stanie. Zawsze warto przeliczyć ile mniej więcej oferujemy produktów/usług i dodać do tego lekki zapas. Wiadomo, biznes się zmienia, czasem trzeba rozwinąć sekcję usługową, trzeba być na to przygotowanym. Wiele osób celuje także w kasy z elektronicznymi kopiami paragonów. Wtedy przy sprzedaży drukowany jest tylko paragon dla klienta, a kopia firmowa jest zapisana elektronicznie. Warto też kupić kasę w której szybko można zmieniać rolkę z paragonem.

W kasach mobilnych otwiera się klapkę, wrzuca rolkę, zamyka i kasa już powinna działać jak należy. Jak widać nowoczesne kasy mobilne to lepsze rozwiązanie niż kasy stacjonarne starego typu. Są małe, lekkie, przenośne, łatwe w obsłudze i na pewno sprawdza się w każdej firmie.

Więcej na stronie https://tom-kas.pl/