Wiele kobiet marzy o tym, by prowadzić własny salon kosmetyczny. Są gabinety w których można umówić się na różne zabiegi na twarz i ciało, jak również gabinety specjalistyczne np. zajmujące się makijażem permanentnym, depilacją, czy manicure i pedicure. Żeby jednak prowadzić własny salon to potrzebne są nie tylko preparaty i urządzenia kosmetyczne, ale także inne sprzęty.

Małe przenośne kasy

 kasy fiskalne online dla kosmetyczekZ pewnością niezbędne będą polecane kasy fiskalne online dla kosmetyczek. Każda firma handlowa czy usługowa musi mieć kasę fiskalną, potrzebną do tego by wystawiać paragony dla klientów. Kasy online są tu najczęściej wybierane. Są małe, nie zajmują dużo miejsca, można je łatwo przenosić. To ciekawa opcja, biorąc pod uwagę że coraz więcej kosmetyczek świadczy także usługi w domach u klientek. Wtedy zabranie dużej, nablatowej kasy fiskalnej byłoby niemożliwe, a jednak paragon trzeba wydrukować. Można zatem wrzucić niewielką kasę online do torby i gotowe. Takie kasy mają wydajne akumulatory, które pozwalają na ciągłą pracę przez wiele godzin. Dzięki internetowemu połączeniu z bazą wydruk paragonu trwa chwilę. W sprzedaży są nawet specjalne futerały na kasy. Warto zaznaczyć, że niezbędne są też terminale płatnicze. Płacenie kartą jest po prostu wygodniejsze. Nie trzeba nosić ze sobą gotówki, odliczać drobnych. Przykłada się kartę do terminala i już.

 kasy fiskalne online dla kosmetyczekStacjonarnie zwykle używa się osobno kasy i osobno terminala, choć są one oczywiście ze sobą połączone. Z kolei w wersji online są kasoterminale, czyli produkty dwa w jednym. W wielu salonach kosmetycznych sprzedawane są też kosmetyki. Do zwykle dermokosmetyki czy preparaty zbliżone do tych używanych przez kosmetyczki tylko o słabszym działaniu. Przykładem są tu preparaty kwasowe. Po peelingi kwasowym w salonie można stosować krem z niższym stężeniem substancji aktywnych, dla potrzymania efektu. W takim wypadku w gabinecie kosmetycznym powinien się znaleźć czytnik kodów kreskowych, dzięki któremu nie trzeba ręcznie wbijać każdej ceny na terminalu. Nowoczesny salon może także mieć ekrany dotykowe i oprogramowanie ułatwiające rejestrację klientów, czy też drukarki do bonów i kart podarunkowych.

Podsumowując, żeby salon kosmetyczny mógł działać legalnie to potrzebna jest dobra kasa fiskalna, najlepiej taka przenośna w wersji online. Również terminale do płatności kartą, kasoterminale, czy skanery kodów kreskowych produktów warto rozważyć przy składaniu zamówienia w firmie od sprzętu. Im nowocześniejszy i wydajniejszy sprzęt w gabinecie tym lepiej.